Color Switcher

RF engineer

  • Home
  • RF Mühendisi

RF Mühendisi

RF engineer

Radyo Frekansı veya “RF” Mühendisi Nedir?

Kısa cevap, RF Mühendislerinin, yenilikçi yeni kablosuz ağlar ve radyo frekansı (RF) yükleri, alt sistemler, kablosuz ağlar ve bileşen teknolojilerini tasarlamak, geliştirmek, test etmek ve dağıtmak konusunda uzmanlaşmış araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) elektrik mühendisleridir. uçak sistemleri, uzay aracı ve uydular, füze sistemleri, deniz araçları ve karada konuşlu savunma platformları. Bu genellikle RF ve/veya mikrodalga sistem mimarisini, bileşenlerini, gelişmiş devrelerini ve vericilerden, alıcılardan ve anten dizilerinden frekans sentezleyicilere, amplifikatör modüllerine, anahtar matrislerine ve daha fazlasına kadar diğer ürünleri içerir. Geleneksel RF Mühendisliği genellikle açıkça megahertz (Mhz) aralığına odaklanırken, gelişmiş RF uzmanlarımız ulusal güvenlik, uzay araştırmaları, güvenli iletişim, küresel navigasyon, ticari sistemler için en güçlü ve etkili çözümleri sunmak üzere bu aralıktan ve optik sistemlere kadar yararlanır. , sivil altyapılar, elektronik harp (EW) teknolojileri ve daha fazlası.
 
Ar-Ge dünyasının ötesinde, müşterilerin söz verdikleri hız ve kapsama alanını almalarını sağlamak amacıyla temel sorumlulukları hücresel sağlayıcılar için kablosuz ağları planlamak, kurmak, izlemek ve iyileştirmeler önermek olan RF Mühendisleri de vardır. Cep telefonlarının ve akıllı TV'lerin dünya çapındaki popülaritesi nedeniyle bugün çalışan çok sayıda RF Mühendisi vardır, ancak bu mühendisler genellikle belirli işlevleri gerçekleştirmek için mevcut teknolojileri kullanırlar ve gelişmiş yeni RF ekipmanlarının tasarımı veya geliştirilmesinde yer almazlar.

 

RF Mühendisi ne iş yapar?

BAE Systems'deki araştırma ve tasarım ekiplerinin bir parçası olarak RF ekiplerimiz, erken aşama mimari incelemelerinden üretime kadar elektronik ürün ve sistem geliştirmenin tüm aşamalarını destekler. Müşterilerimizin doğru kurulum ve kullanımı garanti altına almaları için genellikle saha uygulaması ve eğitim süreçlerine de katılırlar. Bu, alıcı ön uçları, tunerler, yukarı/aşağı dönüştürücüler, anahtar matrisleri ve diğer kablosuz iletişim sistemlerinin temelleri dahil olmak üzere geniş bant mikrodalga modüllerinin tasarlanması konusunda derinlemesine RF bilgisi ve deneyimi gerektirir. Bunu günlük olarak yürütmek, her mühendisin aşağıdaki görevleri yerine getirmeye hazır olacağı anlamına gelir:
Son derece düşük genliği "gürültü tabanına kadar" tespit edebilen, aynı zamanda yüksek frekanslı sinyalleri tespit edebilen ve bunları temel banda çevirebilen sistemler tasarlayın, geliştirin, inşa edin ve test edin. Bu sistemler aynı zamanda temel bant sinyallerini daha yüksek frekanslı bir taşıyıcıya dönüştürür.
Mevcut kablosuz ağlar da dahil olmak üzere yüksek frekanstan (HF) milimetrik dalgalara kadar çalışan her türlü elektronik ekipmanı analiz edin, tasarlayın, test edin ve oluşturun; laboratuvarın çok ötesine uzanan çeşitli ortamlarda sürekli işlevselliğinden ve hassasiyetinden emin olun.
BAE Systems'de RF modüllerinin tasarımı, doğrulanması, test edilmesi ve üretilmesiyle ilgilenen teknik ekiplere aktif olarak katılın.
Konunun uzmanlarıyla çalışırken elektronik savaş bilgilerini artırın.
RF Mühendisi işlerimizi başarılı bir şekilde başarmak aynı zamanda bir kişinin iyi iletişim becerilerine sahip olmasını ve çözümlerin geliştirilebilmesi ve önleyici önlemlerin alınabilmesi için müşteri sorunlarını ve sorunlarını ortaya çıkmadan önce tahmin etme konusunda becerikli olmasını gerektirir. Bu, doğrudan görevlendirmenin çok ötesinde, müşterilerin ve diğer karar vericilerin bakış açısından "büyük resmi" görmek için sadece sorun çözmenin ötesine geçen bir zihniyete sahip olmak anlamına gelir. Bu değerli yetenek, yalnızca tek seferlik bir proje ile müşteriyle uzun vadeli bir ilişki arasındaki fark anlamına gelmez, aynı zamanda sahada daha az çekici alternatifler yerine görev başarısı anlamına da gelebilir.

 

Temel beceriler ve gereksinimler:

RF Mühendisleri, tipik bir alma ve gönderme sistemini oluşturan bileşenleri, sistemleri ve antenleri tasarlamak için ADS, HFSS, Microwave Office, Genesys ve Sonnet gibi bilgisayar yazılım araçlarını kullanmalıdır. RF sisteminin performansını ölçmek için test ekipmanı kullanırlar: kazanç, gürültü rakamı, VSWR, doğrusallık ve faz gürültüsü.
Elektrik Mühendisliği Lisans Derecesi (Yüksek Lisans veya Doktora tercih sebebidir)
Radyo Frekansı Mühendisi, amplifikatörler (yüksek güç, düşük gürültü), filtreler, karıştırıcılar, kuplörler, ayırıcılar/birleştiriciler, antenler ve faz kilitleme döngüleri gibi bileşenleri tasarlar. Adaylar bu sistemlerin performansını ayarlamalı ve optimize etmelidir.
Modelleme, simülasyon, elektromanyetik, toplu elemanlar, iletim hattı teorisi, spektrum ve ağ analizörü ölçümleri
Küçük boyuta, düşük gürültüye, geniş bant genişliğine ve/veya yüksek doğrusallığa odaklanarak son teknoloji donanım modülleri tasarlayın

 

Tercih edilen ileri düzey beceriler:

Elektronik harp alanlarında RF ortamları ve kablosuz iletişim konusunda deneyim
Dijital sinyal işleme teknikleri
Dijital iletişim protokolleri ve sinyal dönüştürme teknikleri konusunda deneyim
MATLAB (MATrix LABoratory)/Simulink araç setleri ve/veya referans modellerden test vektörlerini kullanarak doğrulama
Aktif dinleme becerileri, proje planlama zekası ve proje maliyetini, programını ve kalitesini yönetme ve raporlama konusunda sorumluluk sahibi, küçük ve orta ölçekli ekiplere liderlik etme deneyimini yaşayın
Sürekli iyileştirme metodolojileri de dahil olmak üzere sürüş süreçlerini ve süreç iyileştirmelerini deneyimleyin
Çeşitli sertifikalar ve temel sosyal beceriler tercih edilir

İletişime geçiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *