Color Switcher

Özel Işıkcı

Hikmet Karataş

Stage Light Design

Sahne ile buluşma

1991 yılında sektörün büyük isimlerinden olan Melodi Müzik (ses ışık firması) ışık teknisyeni olarak işe başladım. Buradan edindiğim deneyimlerle.
Sektörde farklı firmalarda çalıştım, bazılarında şef pozisyonunda çalışırken, 1997 Yılında Tarafıma gelen teklif ile Mustafa Sandal'ın ışıkcısı oldum 1,5 yıl sonra 1999 ortalarında MFÖ nün Işık ve Production yetkilisi oldum, Masar Fuat Özkan ile birlikteliğim sürerken, Rak Sanatcısı olan Seksendört (ışık tasarımcısı) + Volkan Konak (Production Amirliği ve ışık Tasarımı + Ajda Pekkan (ışık tasarımcısı) + Gökan Tepe (ışık tasarımcısı) + Karadeniz sanatcısı Selim Bölükbaşı (Teknik Danişman) + Rak sanatcısı KENT (Teknik Danışman).

2015 07 Mart Ülker Arena Volkan Konak (Ali Ağaoğlu) Etkinlik Konseri inde Production ve ışık Yönetiminde Yeraldım.

Birçok Etkinlik (Event) Organizasyonlarında teknik danışmanlık, ışık tasarımı, operator'lüğü yaptım.

Firmalardan ayrılıp özel teknisyenlik ve danışmanlığa başladığımda, boş zamanımı değerlendirmek istedim.
Web tasarım kursuna gittim ve bu konuda kendimi geliştirerek, boş zamanlarımda web sitesi yapmaya başladım.
Şuandada web sitesi yapımına devam etmekteyim.

Pandemi başladığında, malum eğlence sektörü tamamen durdu, bu aşamada bazı arkadaşlarımın yönlendirmesi ile hiç bilmediğim ve anlamadığım bir sektörün kapısından girmiş oldum.
Antika kimisine göre eski objeler, şuanda hala aktif olarak bu işide yapmaktayım www.antikobjeler.com sitesini açtım, tabiki dükkan yok evden çalışmaktayım, buna ek olarak bir site daha açtım www.antikobjeler.com.tr

ışık tasarımı
Özel ışıkcılar